Autor Subiect: Proaspat posesor de smart si membru pe forum  (Citit de 537 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline vallentin.constantin

• Nou-venit
  • *
  • Mesaje postate: 6
  • Gen: Bărbat
    • Poke This Member
Proaspat posesor de smart si membru pe forum
« : Noiembrie 06, 2015, 10:01:28 p.m. »
Advertisement
Salutare tuturor.
Sambata trecuta mi-am implinit visul ce a stat in asteptare vreo 8 ani. Adica o buburuza. L-am luat in sfarsit. 2001, cabrio, 61CP/benzina, Pulse.
Am cateva issues si sper in ajutorul vostru sa le rezolv punctual:
- 2 fisuri, una pe bara din spate cam 3 cm si una pe aripa dreapta spate. Tot cam 3-4cm. Astea se pot lipi cumva pe dedesubt cu vreo fibra+letcon, ceva?
- Vesnica problema a cheilor. Am luat de la Catalin din Crangasi carcase ca cele originale erau praf, am relocat unul din butoane (cel pentru decapotare) iar acum am o cheie care incuie/descuie. La rezerva functioneaza doar butonul de incuiat. Desi i-am schimbat butonul tot cu cel de la decapotare. Acum intrebarea e cine ma poate ajuta contra cost pentru a le face functionale cap-coada, inclusiv decapotarea din cheie?
Laurentiu cred ca ar fi cel mai aproape de mine, nu stiu insa cum sta cu timpul.
- Am luat un rezervor de 33l sa il schimb pe cel mic dupa ce trec saptamana viitoare de RAR. Acu' l-am luat dintr-un imbold, ca mi-e sila rau iarna sa bag benzina cand bate vajul. Plus ca la drumuri mai lungi, se justifica achizitia pentru ca intentionez sa dau o raita la vara prin tarile vecine cu el. Dureaza mult schimbarea, costuri, ceva info de la onor colegii care au trecut deja prin asta? Unde imi recomandati sa merg pentru schimbare?
- Urmeaza sa iau turometru si ceas + treaba cu montajul si activarea. Aceeasi intrebare: Unde/cat?
- Tot caut pe goagle dupa hands free pentru radio-ul standard cu magazie de pe 450. Nu gasesc nimic. Desi "animalul" are in optiuni asa ceva, nu inteleg de ce mama naibii nu il vand astia de la Smart si nu se gaseste din dezmembrari. Aveti vreun info despre subiect? Ca parca nu as pune parrot. Se poate pune si altceva mai din secolul asta dar care sa nu arate ca scos din context? Ma refer la radio-ul standard.
Multumesc!
« Ultima Modificare: Noiembrie 06, 2015, 10:06:39 p.m. de vallentin.constantin »

• Nou-venit
  • *
    • Poke This Member
Re: Proaspat posesor de smart si membru pe forum
« Răspuns #1 : Noiembrie 06, 2015, 10:16:09 p.m. »
Wow! Chiar vroiam sa intreb de unde sa iau sticker :)
Pentru ceasuri sap. Sper sa le am pana luni. La culoare oricum nu am vazut pe nicaieri asa ca o sa ma multumesc cu ce gasesc functional.
De pe nici una din chei nu merge decapotarea. Banui ca nu e optiune standard. Corect? Se poate face?
Multumesc!

Offline costind2004

• Junior
  • Mesaje postate: 219
  • colectionar de smart-uri... 42 451 44 cabrio
    • Poke This Member
« Răspuns #2 : Noiembrie 07, 2015, 09:57:08 a.m. »
eu pot sa-ti lipesc plasticele 0722168168 in drumul taberei You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login
« Ultima Modificare: Noiembrie 07, 2015, 10:03:48 a.m. de costind2004 »

• Nou-venit
  • *
    • Poke This Member
« Răspuns #3 : Noiembrie 07, 2015, 04:00:06 p.m. »
Pai imediat ce imi revin cat de cat cu banii, te vizitez. Multumesc, am notat telefonul tau.

Social media

Facebook grup Pagina de like