Autor Subiect: Caseta directie ?  (Citit de 302 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Roxana Ioana Stanescu

• Nou-venit
  • *
  • Mesaje postate: 16
    • Poke This Member
Caseta directie ?
« : Februarie 11, 2016, 12:04:55 p.m. »
Advertisement
Hello :). Am un Smart for two 2004 si de 2 sapatamani am avut probleme cu volanul care mergea din ce in ce mai greu. Am fost la service si mi-au spus ca a picat caseta de directie si trebuie sa iau alta. M-am interesat, am primit niste preturi, dar am primit si o informatie care nu stiu daca asa este.
Mi-au spus de la un magazin (chiar unul mare din Ploiesti) ca nu voi gasi caseta noua , deoarece chiar daca voi lua din magazin de piese auto nu va fi noua, chiar daca vor spune ei asta. Toate sunt reconditionate, iar cele care zic ei ca sunt noi sunt reconditiionate in fabrica producatoare si pot fi considerate noi.
Este adevarat?
De unde pot lua o caseta de directie, buji si bara fata (deoarece este sparta).
Va multumesc!

Offline Noobz

• Incepator
  • **
  • Mesaje postate: 95
  • just registered
    • Poke This Member
Re: Caseta directie ?
« Răspuns #1 : Februarie 11, 2016, 07:32:06 p.m. »
Eu iti recomand sa le ei de la serviceul care ti le si monteaza.  Cu mentiunea ca inainte de asta as verifica si compara pretzul oferit de service cu magazinele online. Sa nu te trezesti ca ti le oferta cu 25%+  .

sper sa mearga linkurile :   You are not allowed to view links. Register or Login
                                          You are not allowed to view links. Register or Login   Ai nevoie de 6 bucati

Bara fata de la dezmembrari...                                         

Offline pla13r

• Junior
  • Mesaje postate: 239
  • Gen: Bărbat
    • Poke This Member
« Răspuns #2 : Februarie 11, 2016, 07:42:36 p.m. »
Dacă se virează greu 90% nu este caseta!  Este coloana de direcție(crucea cardanica de langa caseta merge greu)! O caseta bună sh costa 150 lei. Coloana directie cam 200 lei.
« Ultima Modificare: Februarie 11, 2016, 08:02:16 p.m. de pla13r »
Service Smart Bucuresti
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline warzanelu

• Junior
  • Mesaje postate: 275
  • Gen: Bărbat
    • Poke This Member
« Răspuns #3 : Februarie 11, 2016, 09:28:40 p.m. »
Hello :). Am un Smart for two 2004 si de 2 sapatamani am avut probleme cu volanul care mergea din ce in ce mai greu. Am fost la service si mi-au spus ca a picat caseta de directie si trebuie sa iau alta. M-am interesat, am primit niste preturi, dar am primit si o informatie care nu stiu daca asa este.
Mi-au spus de la un magazin (chiar unul mare din Ploiesti) ca nu voi gasi caseta noua , deoarece chiar daca voi lua din magazin de piese auto nu va fi noua, chiar daca vor spune ei asta. Toate sunt reconditionate, iar cele care zic ei ca sunt noi sunt reconditiionate in fabrica producatoare si pot fi considerate noi.
Este adevarat?
De unde pot lua o caseta de directie, buji si bara fata (deoarece este sparta).
Va multumesc!

Esti din Ploiesti?daca da as putea sa ma uit si eu sub masina sa iti dau o parere,inainte de a cumpara ceva,nu sunt mecanic dar eu si cu nasul meu am reparat singuri cam tot ce se putea la Fortwo si Forfour,o facem din placere nu avem nevoie de nici o atentie

The following users thanked this post: oacky

Social media

Facebook grup Pagina de like