Autor Subiect: probleme punte spate ,plafon retractabil Smart 2002  (Citit de 282 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline kiki

• Nou-venit
  • *
  • Mesaje postate: 7
  • just registered
    • Poke This Member
probleme punte spate ,plafon retractabil Smart 2002
« : Martie 23, 2016, 12:35:45 p.m. »
Advertisement
Buna ziua si bine v-am gasit !
 Ar trebui sa fiu fericita posesoare a unui Smart cabrio din 2002..numai ca-s verde...pusa pe elevator am constatat ca am nevoie de amortizor spate, bucsa de la punte spate e dusa si cica nu se schimba decat cu totul???? Cauciucurile pe spate sunt M+S invechite, radio , in mers ba se aud tweeterele ba nu .Plus prelata nu se deschide si luneta este taiata. V-ati intalnit cu vreuna din probleme si ma puteti indruma astfel incat sa intru si eu in categoria HAPPY_SMART ?  :(

Offline mottofreee

• Senior
  • Mesaje postate: 655
  • Gen: Bărbat
  • Cluj Napoca ,Smarturi 42 ,Star
    • Poke This Member
Re: probleme punte spate ,plafon retractabil Smart 2002
« Răspuns #1 : Martie 24, 2016, 12:39:39 a.m. »
Anvelopele fac parte din categoria consumabile ,faceliftul are radiocasetofon si un meserias il rezolva repede , amortizoarele se schimba pe perechi ,problema cu bucsa cica e corecta . Se poate adapta o bucsa acolo dar trebuie gasit meseriasul pt lucrare. Luneta taiata s-a vazut la achizitie iar pretul a fost pe masura - cel putin teoretic.
Banuiesc ca e vorba de amortizoarele de roti (telescoape) si de ce se schimba pereche: amortizorul mai slab lasa tot greul pe amortizorul nou care va deveni in scurt timp un amortizor uzat .
Ultima data am apelat la un magazint cu specific  pt luneta ,cu prelata cu tot dar la alta masina - ceva model american clasic ...
Mecanismul de decapotare poate fi defect din mai multe cauze - la actionare foloseste ceva componente din plastic care in timp cedeaza .Posibil sa nu primeasca comanda - o diagnosticare cu STAR e de dorit .

The following users thanked this post: n_ionut

Offline costind2004

• Junior
  • Mesaje postate: 213
  • Gen: Bărbat
  • colectionar de smart-uri... 42 451 44 cabrio
    • Poke This Member
Re: probleme punte spate ,plafon retractabil Smart 2002
« Răspuns #2 : Martie 24, 2016, 07:58:11 a.m. »
cit ai dat pe smart? cum l-ai achizitionat? l-ai vazut pe strada, ai scos banii din buzunar si l-ai cumparat pe loc? de unde esti? am punte, amortizoare, piese  decapotare cabrio... decapotare completa... 0722168168 bucuresti

Social media

Facebook grup Pagina de like