Autor Subiect: Achizitie Smart fortwo , 1.0 71 cp , pareri  (Citit de 1096 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline mariaman

• Nou-venit
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • just registered
    • Poke This Member
Achizitie Smart fortwo , 1.0 71 cp , pareri
« : Mai 18, 2014, 05:48:31 p.m. »
Advertisement
Buna ziua , am pus ochii pe un Smart fortwo din 2008 , 1.000 cmc benzina de 71 cp , si ideea e ca masina are 120.000 km , varianta Passion , masina a avut un singur proprietar in germania si acela a fost reprezentanta Mercedes , a fost masina de reprezentanta , masina are carte service iar la ultima revizie s a schimbat din cate am inteles si acuatorul , sper ca am scris bine :) . Pretul masinii este de 4000 Euro , vanzatorul a cerut 4300 euro dar pana la urma a spus ca lasa 300 euro , masina nefiind inmatriculata.
Ceea ce ma intereseaza pe mine este daca pretul este corect , acei km daca sunt multi / putini , si ce sa ma astept de la un smart cu 120.000 km facuti integral in germania .
Astept raspunsuri , multumesc!

Offline tataie

• Senior
  • Mesaje postate: 614
  • Gen: Bărbat
  • Bucuresti, Romania
    • Poke This Member
Re: Achizitie Smart fortwo , 1.0 71 cp , pareri
« Răspuns #1 : Mai 18, 2014, 06:27:59 p.m. »
Actuatorul este mai corect . Inteleg ca cel care vinde masina este altul decat reprezentanta Mercedes care a fost singurul proprietar si utilizator al masinii ?
Pretul poate fi bun la 120.000 de km, daca povestea este adevarata teoretic ai un avantaj ca fostul proprietar a fost reprezentanta . Nu ai fotografii ale masinii ca sa-mi dau seama de nivelul de echipare? 451 este un model care nu prea a facut probleme majore pana acum. Este adevarat ca sunt si mai putine ca numar ( cel putin pe forum ) si au km mai putini in general , eu 52.000,  Focsa undeva pe la 75.000, Ionutz probabil ca pe acolo pe undeva. Nu stiu un user cu peste 120.000 de km la 451.Din ce an este masina?
« Ultima Modificare: Mai 18, 2014, 06:33:07 p.m. de tataie »
You are not allowed to view links. Register or Login / certificate energetice cladiri si apartamente

Offline mariaman

• Nou-venit
  • *
  • just registered
    • Poke This Member
« Răspuns #2 : Mai 18, 2014, 06:40:52 p.m. »
You are not allowed to view links. Register or Login

Aceasta este masina , din cate am vazut si eu pe net , aceasta pare destul de dotata , are senzor ploaie , xenon (spune vanzatorul ) , senzor faruri ( tot el sustine asta nu imi pot da seama din poze ) , oglinzi electrice , geamuri electrice , si imi place cum arata masina .
Vanzatorul spune ca a cumparat-o de la reprezentanta si are factura tot cum sa ateste ca e de la reprezentanta masina .
Vizual masina arata foarte bine , km aceia ma faceau sa am o retinere si am decis sa aflu mai multe pareri de la cei care detin un smart .

Offline tarody

• Nou-venit
  • *
  • Mesaje postate: 18
  • just registered
    • Poke This Member
« Răspuns #3 : Mai 19, 2014, 08:02:33 a.m. »
Salut,
Eu am un 451 CDI din 2007 cu 142.000 Km, luat personal din Germania la 138.000 Km tot cu carte service cu toate reviziile facute corect si pot sa-ti zic ca nu am avut probleme cu el, merge super bine, ma rog, mici chestii cum ar fi o clema de capota lipsa, un furtunas de la stropitoare din spate scos... Din carte de service rezulta ca nu s-a schimbat nimic la el decat consumabilele si distributia. Sper sa-ti fi facut o idee. Pretul este corect. Bafta!
Smart ForTwo CDI 2007

Offline tataie

• Senior
  • Bucuresti, Romania
    • Poke This Member
« Răspuns #4 : Mai 19, 2014, 08:37:54 a.m. »
Da , are numere provizorii de Boblingen adica zona unde este fief-ul Mercedes langa Stuttgart.Dotari , da , cred ca poti sa o iei.Bafta !
You are not allowed to view links. Register or Login / certificate energetice cladiri si apartamente

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Mesaje postate: 1780
  • Bucuresti, Romania
    • Poke This Member
    • http://www.smartfan.ro
« Răspuns #5 : Mai 19, 2014, 01:36:48 p.m. »
Negociaza si pentu rotile de iarna, sa o iei cu totul...te va scuti de multa alergatura pe viitor...cand sigur iti vei cauta cauciucuri de iarna.
Omul nu a fost creat pentru a fi fericit ci pentru a oscila intre nebunia descoperirii si plictisela de armonie. Fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa, pana la sfarsit !

Offline mariaman

• Nou-venit
  • *
  • just registered
    • Poke This Member
« Răspuns #6 : Mai 19, 2014, 01:43:23 p.m. »
Mai studiez putin piata si am sa vad ce si cum fac... Cel mai sigur am sa merg sa vad masina sa o verific si atunci am sa ma hotarasc ... Multumesc pt sfaturi

Offline mariaman

• Nou-venit
  • *
  • just registered
    • Poke This Member
« Răspuns #7 : Mai 19, 2014, 02:14:40 p.m. »
Am gasit la autoklass un smart cu 43.000 km cu aceleasi dotari ca si cel de 120.000 km dar diferenta de pret este de 1.000€ , cel cu 43.000 km fiind 5000€ si stau sa ma gandesc daca merita 1000€ diferenta de km.
Astept pareri. Multumesc

Offline tataie

• Senior
  • Bucuresti, Romania
    • Poke This Member
« Răspuns #8 : Mai 19, 2014, 08:22:57 p.m. »
Da merita . Daca dispui de banii acestia , ia-l nu te mai gandi.

Social media

Facebook grup Pagina de like