Autor Subiect: Montare casetofon 451  (Citit de 457 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Iotta

• Nou-venit
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • just registered
    • Poke This Member
Montare casetofon 451
« : Iunie 01, 2014, 12:16:10 p.m. »
Advertisement
Buna!
Ma lupt cu o lipsa acuta de muzica la Smartul meu 451, an fabricatie 2012. Am incercat sa o rezolv cu un CD-player achizitionat de aici de pe forum. Am sperat ca se potriveste la masina mea dat fiind ca era scos de pe un alt smart si pe eticheta scria Smart A 451....dar m-am inselat. In primul rand casetofonul are forma aproximativ dreptunghiulara (de fata vorbesc), iar rama de la mine de la masina daca ii scot masca are forma de trapez. In al doilea rand nu se potrivesc gaurile de la suruburile de prindere, ceea ce impiedica culisarea aparatului in locasul din bord, astfel incat raman afara cam 2 cm din agregat (practic toata fata lui). Partea buna a povestii este ca mufele de alimentare, audio si antena se potrivesc si el functioneaza si se aude super   :-\
Aceasta este fotografia cu CD-playerul You are not allowed to view links. Register or Login
Intrebarea mea este: Pot face ceva ca sa il montez?
Multumesc

Offline Danny80

• Moderator
  • Profesionist
  • Mesaje postate: 1780
  • Gen: Bărbat
  • Bucuresti, Romania
    • Poke This Member
    • http://www.smartfan.ro
Re: Montare casetofon 451
« Răspuns #1 : Iunie 02, 2014, 12:23:37 a.m. »
din cate stiu sunt 2 modele, s-ar putea ca cel care il ai tu sa fie pentru primul model, cel din 2007

Omul nu a fost creat pentru a fi fericit ci pentru a oscila intre nebunia descoperirii si plictisela de armonie. Fericirea este doar momeala ce-l va tine in cursa, pana la sfarsit !

Social media

Facebook grup Pagina de like